so**********@***il.com

Forum Replies Created

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • in reply to: Impresii de la examenul PMP #18157

    Salut,

    Pentru ca ieri am trecut cu succes examenul PMP voi lasa aici cateva informatii fresh legate de test.

    Am sustinut examul de acasa. Procedura este destul de simpla. Cu 15 minute inainte de a devenit examenul activ in portalul Pearson VUE incepe procedura de check-in. Acesta preocedura presupune uploadul intr-un formular special de poze cu

    • un act de identitate
    • un selfie facut atunci
    • poze din camera
    • poze cu biroul

    Dupa completarea acestui prim formular si upload-ul pozelor, o casuta ce chat sa va deschide, chat prin care vrei putea comunica permanet cu un asistent (atat in scris cat si prin voce).  Acest asistent va cere sa mai faci un tur de camera live si iti va mai da cateva indicatii: biroul trebuie sa fie gol, fara fix sau foi, usile de la camera sa fie inchise, telefonul pus departe de birou, nimeni sa nu intre in cadru pe parcursul exemnului.  Exista o pauza cred ca la jumate, de 10 minute, in care poti parasi camea.

    Cam atat despre check-in, voi continua cu examenul 😀

    Intrebarile au fost destul de grele, trebuiau citite cu atentie pentru a identifica particularitatea care ajuta la identificarea raspunsului corect. Din acest motiv nu am mai avut foarte mult timp de review. Dupa ce am terminat cele 200 de intrebari mie mi-au mai ramas doar 5 minute.

    Am avut doar 3 intrebari cu calcule, destul de simple, in schimb am avut multe intrebari din Perform Integrate Change Control si Stakeholder Management.

    Am dat multe raspunsuri bazandu-ma pe intuitie, peavand mai mult de un minut si ceva secunde pentru a analiza foarte bine textul intrebarii si optiunule.

    Din acest motiv, m-am bucurat foarte mult la final, cand dupa ce a expirat timpul, am obtinut rezultatul pozitiv. Recunosc ca a fost o surpriza tare placuta!

    As vrea sa ii multumesc cu aceasta ocazie lui Narciss pentru un curs foarte interactvi (pe care l-am sustinut acum 6 luni) dar mai ales pentru tot suportul si incurajarile pe care mi le-a oferit pe tot parcursul procesului de pregatire pentru examen. Ajutorul lui a fost esential!

    O zi frumoasa,

    Sorina

     

     

Viewing 1 post (of 1 total)

Contact Us