Buna tuturor,
Duminica, 15 noiembrie, am sustinut cu succes examenul PMP.
Check-in-ul pentru examen a durat cam 20 de minute. Dialogul cu proctorul a avut loc doar prin mesaje text, in timpul examenului nu m-a intrerupt / deranjat deloc.
Intrebarile au fost majoritatea situationale si cateva de calcul. Ei pun la dispozitie si un calculator, mie nu mi-a fost necesar, calculele au fost destul de simple.
Primele 20-30 de intrebari din examen mi s-au parut foarte grele, in a doua parte a examenului m-am concentrat mai bine, m-am mai obisnuit si cu tipul de intrebari. Am marcat cateva si pentru review la sfarsit. Timpul a fost la limita, dar am verificat ora din cand in cand. Mi-a mai ramas un minut la sfarsitul examenului.
Majoritatea intrebarilor au fost din Stakeholders, Communication, Perform Integrated Change Control si Risk.
Ii multumesc foarte mult lui Narciss pe aceasta cale. Sfaturile, recomandarile ai sprijinul lui pe toata perioada pregatirii pentru examen au fost foarte importante pentru mine.
O zi placuta,
Alina